Strona uzywa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgode na zapisywanie plików cookie na urzadzeniu (dysku) uzytkownika w zaleznosci od konfiguracji przegladark - Szczególy
ezoteryka, nauki tajemne, magia Regulamin sklepu   |   Kontakt   |   Opinie o sklepie religie, samouzdrawianie
pozytywne, paleoastronautyka paleoastronautyka
   Menu
CIAŁO I DUSZA
WIEDZA
LITERATURA
Mapa sklepu   Informacje

   Szukaj
Wpisz tekst
[ Zaawansowane ]


   << cofnij   Budodharma. Droga Samuraja
Kliknij zby powiększyć
Powiększ Powiększ


<< Cofnij
Kategoria: zen, FILOZOFIA
Tytuł: Budodharma. Droga Samuraja
Autor: Kaisen Mistrz

Wydawnictwo: KOS
Ilość stron: 200
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-86757-14-0
Cena: 21.00 PLN

>> brak towaru <<
 

Książka ta jest zbiorem ustnych nauk na temat zen i budo, głoszonych przez mistrza Kaisena w ciągu dwudziestu lat jego nauczania. Przedstawiona tu nauka pochodzi z głębokiej, pierwotnej świadomości i jest wyrazem jego trzydziestoletniej praktyki zen i budo.

Wprowadzenie

Termin „budo" oznacza sztuki walki, drogę samuraja. „Bu" to zatrzymanie, zaprzestanie walki, „do" to Droga, a „dharma" to kosmiczna prawda, pierwotna nauka. „Budodharma" oznacza więc zaprzestanie walki i poddanie się kosmicznemu porządkowi.
Książka ta jest zbiorem ustnych nauk na temat zeń i budo, głoszonych przez mistrza Kaisena w ciągu dwudziestu lat jego nauczania. Na prośbę swojego mistrza Taisena Deshimaru, a także chińskich mistrzów Hsu-Tah i Hsueng-Nong'a, mistrz Kaisen został misjonarzem. Jego zadanie polegało na tym, by przywrócić praktyce budo jej utraconą esencję, czyli zazen. Przedstawiona tu nauka nie ma charakteru czysto teoretycznego czy filozoficznego, gdyż nie jest intelektualnym tworem autora, ale pochodzi z głębokiej, pierwotnej świadomości i jest wyrazem jego trzydziestoletniej praktyki zen i budo.
Na przestrzeni wieków kładziono zbyt duży nacisk na utrzymywanie tradycji, przez co zatracone zostało żywe, oryginalne znaczenie słów dawnych mistrzów. W „Budodharmie" ukazana jest istota praktyki budo. W nowoczesny sposób, ale z zachowaniem czystego ducha przekazu, przedstawiona została nauka wielkich mistrzów.
Mistrz Kaisen swoje bogate doświadczenie w praktyce sztuk walki opisał w autobiografii „Mnich wojownik". Przez długi czas praktykował wśród dzikiej przyrody trenując aż do całkowitego wyczerpania sił. Poznawał jednocześnie różne strategie walki, a także prawa rządzące wszechświatem. Uczył sztuk walki nauczycieli karate, kung-fu, iaido i aikido. Jego przyjaciółmi i mistrzami byli między innymi: Sensei Kobayashi, Sensei Yuno, Sensei Murakami. Mistrz Kaisen zawsze odmawiał brania udziału w zawodach i przyjmowania zaszczytów. Przez prawie dwadzieścia lat był także lekarzem medycyny chińskiej.
W 1988 roku stworzył „gyobutsu-igi" - praktykę obudzenia poprzez drogę wojownika. Mistrz Kaisen zaprzestał praktyki sztuk walki i całkowicie poświęcił się przekazywaniu praktyki zeń swojego mistrza Taisena Deshimaru. Jest opatem klasztoru zeń we Francji, gdzie kształci mnichów, mniszki, a także osoby świeckie. Od 1990 roku prowadzi misję w Polsce, Słowacji i Czechach.Zaloguj się aby wystawić komentarz.

 

zadbaj o swoje zdrowie !

   Kosz
Na razie jest pusto

   Login
Nazwisko:

Hasło:   Ogłoszenia
- - Jeśli interesuje Cię własne zdrowie, rozwój duchowy i psychi ...wiecej

   Nowości
Sztuka. DEIR V (etap III)
Sztuka. DEIR V (etap III)

27.50 PLN

Uczmy się od delfinów
Uczmy się od delfinów

17.00 PLN

Siła ciszy. Odwracanie procesów starzenia - kwantowe uzdrawianie
Siła ciszy. Odwracanie procesów starzenia - kwantowe uzdrawianie

33.00 PLN


   Bestsellery
Dzieci regresji. Uzdrawianie dzieciństwa
Dzieci regresji. Uzdrawianie dzieciństwa

35.00 PLN

Prawdy, które mogą odmienić twoje życie
Prawdy, które mogą odmienić twoje życie

29.50 PLN

Prawa umysłu. Myśli kształtują życie
Prawa umysłu. Myśli kształtują życie

29.50 PLNStrona główna | Polityka prywatności

Oprogramowanie sklepu: Netidea - strony internetowe gdańsk
Copyright (C) 2003-2005
Strona została wygenerowana w czasie: 0.022 sek.